Licencja na bramę płatniczą GoPay

Gopay jest instytucją pieniądza elektronicznego upoważnioną przez Narodowy Bank Czech do świadczenia usług płatniczych i emisji pieniądza elektronicznego.

PCI DSS poziom 1

PCI DSS ((Payment Card Industry Data Security Standard) to zbiór zasad, zgodnie z którymi pośrednicy płatności (a więc i GoPay) mają postępować z wrażliwymi informacjami o płatnościach, aby zapobiec ich niewłaściwemu wykorzystaniu. Zasady te zostały stworzone na zlecenie stowarzyszeń kartowych, takich jak VISA i Mastercard, są uznawane na całym świecie i praktycznie każda organizacja, która przetwarza płatności kartą, musi ich przestrzegać. W lipcu 2016 roku GoPay przeszedł niezależny audyt, który potwierdził, że infrastruktura GoPay jest zgodna ze standardem bezpieczeństwa PCI DSS v 3.1.

Rozporządzenie

GoPay jest podmiotem regulowanym pod nadzorem Czeskiego Banku Narodowego i Ministerstwa Finansów Republiki Czeskiej i spełnia wszystkie wymogi prawne.

Dane wrażliwe

GoPay obsługuje dane kart płatniczych zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Postępowanie z danymi wrażliwymi jest regulowane przez kryteria bezpieczeństwa.

3D Secure

W zależności od kwoty, transakcje kartą płatniczą są chronione osobistym kodem PIN, co przyczynia się do większego bezpieczeństwa dokonywanej płatności. 256bit SSL GoPay stosuje bezpieczne szyfrowanie zgodnie ze standardowymi najlepszymi praktykami, płatność jest zawsze bezpieczna.

Stowarzyszenie

GoPay jest zarejestrowanym partnerem głównych organizacji kartowych VISA i MasterCard, spełniającym wszystkie ich wymagania.

Dostępność

GoPay utrzymuje długoterminową dostępność bramek płatniczych na poziomie 99,5%. Wszystkie planowane wyłączenia są wykonywane w nocy w godzinach pozaszczytowych.

Infrastruktura AWS

GoPay wykorzystuje najbardziej niezawodne centra danych i stosuje redundantną, odseparowaną geograficznie infrastrukturę IT do obsługi systemu płatności. Fraud Management GoPay opracował zaawansowany system ochrony przed ryzykownymi transakcjami. Parametry ustawień są indywidualne dla każdego handlowca.